Jak wybrać najlepsze fotele do salonu?

 

W wielu domach fotel w salonie jest meblem równie ważnym jak kanapa. Często jest miejscem wypoczynku domowników.  W ulubionym fotelu można spędzać długie godziny, oglądając  telewizję, czytając książki, pijąc kawę czy po prostu drzemiąc.

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze fotela?

 

Jeśli twoje mieszkanie jest niewielkie i jest w nim miejsce na jeden fotel, najlepiej zdecydować się wtedy na mebel, który będzie odpowiadał każdemu domownikowi. Powinien być zatem przede wszystkim funkcjonalny – duży, wygodny, neutralny kolorystycznie i stylistycznie. Jeśli jednak twój salon jest spory,, możesz ustawić w nim co najmniej dwa fotele. Współczesne trendy wnętrzarskie są na tyle elastyczne, że nie musisz decydować się na komplet czterech identycznych mebli. Jeśli nie przywiązujesz się do sztywnych ram konkretnej aranżacji, działaj w duchu eklektyzmu – wtedy każdy z foteli nie tylko może mieć inny kolor czy strukturę tkaniny, lecz także kształt lub styl. Dzięki temu każdy z  domowników ma szansę znaleźć dla siebie idealne pod względem komfortu i stylu rozwiązanie. Kryteria, które warto wziąć pod uwagę, to:

  • wysokość oparcia,
  • obecność podłokietników,
  • szerokość siedziska,
  • twardość siedziska,
  • rodzaj tkaniny obiciowej,
  • możliwość regulacji pozycji.

 

Fotele uszak jako uniwersalne fotele dla każdego

 

Tego typu fotel jest uniwersalnym rozwiązaniem, jeśli chcesz, aby każdemu z domowników było w nim wygodnie. Dzieki wysokiemu oparciu i podłokietnikom, na pewno pokocha go każdy użytkownik. Jest stylowy i wytrzymały. Pasuje do wielu wnętrz, w tym do tych urządzonych w stylu skandynawskim, który w ostatnich latach stał się modny. Natomiast sam fotel charakteryzuje się ponadczasowym wzornictwem, więc nigdy nie wyjdzie z mody.

W naszej ofercie znajdziesz choćby piękny, klasyczny fotel Wave,  a rodzaj jego obicia i kolor dobierzesz do swoich upodobań.

 

 

 

Fotele skandynawskie


Kolejna nasza propozycja na stylowy mebel to fotel Megan. Grubość wypełnienia gwarantuje wygodę, a długie nóżki oraz kolory i obicia, które znajdziecie w naszej ofercie, zapewnią efektowny wystrój wnętrza.

 

 

 

Fotele pikowane

Świetnie sprawdzają się w gabinetach lub pomieszczeniach urządzonych w stylu glamour. Są eleganckie, łatwe w pielęgnacji i czyszczeniu oraz nadają charakter wnętrzu.
Nasza propozycje to model Aurelia lub opcja z podłokietnikami – Chester club.

 

Fotel skórzany

Fotele skórzane dostępne są w najróżniejszych odsłonach i każdy ma swoją niepowtarzalną charakterystykę. Należy jednak pamiętać, że skóra wymaga odpowiedniej impregnacji i pielęgnacji, aby fotel służył nam latami, zachował swój urok i niepowtarzalny wygląd.
Jeśli z różnych przyczyn nie kupujesz przedmiotów wykonanych z naturalnej skóry, świetną alternatywą będzie fotel z ekoskóry.

 

Fotel ekoskóra

Wiadomo, że skóra naturalna jest dużo bardziej wytrzymała, ale nie każdy jest jej zwolennikiem. Ekoskóra to doskonały zamiennik. Jest co prawda mniej wytrzymała jak jej droższa alternatywa, ale wciąż może towarzyszyć nam w mieszkaniu przez długie lata. Oczywiście też wymaga odpowiedniej pielęgnacji, jednak do tego należy stosować innych preparatów, niż te do skóry zwierzęcej.
Co ważne, decydując się na zamiennik skóry, wcale nie musisz rezygnować z pięknego fotela Baron, ponieważ nasz sklep oferuje możliwość wyboru rodzaju i koloru obicia.

 

Fotel chesterfield

To angielskie siedzisko, które kojarzy się z brązową skórą i pikowaniem. Najczęściej kojarzy się z siedziskiem w bibliotece czy pałacowym wnętrzu.
Mamy jednak XXI w. i możemy spotkać go nie tylko w tego typu miejscach, a nawet w zwykłym salonie, z którego korzystają domownicy podczas codziennego wypoczynku. Od XX w. jest on wykonywany z różnego rodzaju materiałów, nie tylko skóry.
Szeroka oferta naszego sklepu daje Ci możliwość wyboru modelu, koloru i rodzaju obicia. W ten sposób możesz nadać charakter wystrojowi wnętrza i zdecydować,  czy chcesz, aby był on poważny i elegancki, czy raczej ciepły i przytulny.