Łączenie stylów – kanapa scandi w nowoczesnym lofcie

 

Moda na minimalizm i poszerzająca się świadomość z tym związana powodują, że coraz częściej rezygnujemy z dużej liczby mebli w pomieszczeniach. Styl skandynawski, na który stawia coraz więcej osób, jest wyrazem tej tendencji. Zdarza się jednak, że podobają nam się elementy zaczerpnięte z innych typów aranżacji, które chcielibyśmy połączyć z dominującym w naszych wnętrzach trendem, a jednocześnie zachować w nich harmonię. Projektanci w takiej sytuacji radzą, by łączyć dwa style i to najlepiej takie, które mają ze sobą coś wspólnego, np. kolorystykę lub materiały. Przyjrzyjmy się mariażowi dwóch stylów – scandi i loftowego.  

 

Charakterystyczne cechy stylu skandynawskiego

 

Skandynawia jest wyjątkowa pod względem przyrody. Przepastne lasy, morze, jeziora, gęsta sieć rzek, góry, fiordy – to wszystko sprawia, że mieszkańcy Szwecji, Finlandii, Danii i Norwegii oraz Islandii inspirują się pięknem natury. Odzwierciedlenie tego można dostrzec w tamtejszym stylu wnętrzarskim – motywy wykorzystywane w urządzaniu domów często nawiązują do przyrody wzorami i kolorami. Określają go jasne kolory, naturalne materiały, minimalizm i wygoda użytkowania.

 

Charakterystyczne cechy stylu loftowego

 

Wyposażenie wnętrz loftowych to surowe, nieotynkowane ściany, drewniane elementy, widoczne rury i belki sufitowe. Meble są proste i minimalistyczne, często z czarnymi elementami z metalu. Oprawy oświetleniowe to najczęściej stalowe lub druciane kinkiety albo długie, wiszące lampy. Takie surowo wyglądające wnętrze dla niektórych może wydawać się zimne i bez wyrazu, ale niektóre jego elementy są warte uwagi.

 

Jak połączyć oba style?

 

Kanapa jest głównym elementem salonu. Często znajduje się w centralnym punkcie przestrzeni, dodatkowo jest intensywnie użytkowana i musi spełniać wiele wymogów. Kanapa narożna na nóżkach ze sklepu https://www.esteliastyle.pl/ znakomicie wpisuje się w styl skandynawski, a swoim kolorem nawiązuje do natury, która wpisuje się w tamtejszy tryb życia. Można ozdobić ją poduszkami dekoracyjnymi, a dostawiając do niej druciany stolik kawowy w stylu loft, dodamy charakteru całemu zestawieniu. Wygodne fotele do salonu swym kolorem nawiązującym do natury,  podtrzymają skandynawski styl nadany przez kanapę, a czarny kinkiet nad fotelem stworzy świetny kącik do wieczornego czytania książek. Kosze druciane postawione w kącie będą dobrym sposobem na przechowywanie drobiazgów, jednocześnie podkreślając zastosowany w pomieszczeniu styl skandynawski. W zależności od tego, czy chcemy jeszcze bardziej uwydatnić charakter pomieszczenia, czy przygasić przestrzeń i nadać jej trochę harmonii, na podłogę możemy położyć dywan handmade z motywem kwiatowym, który wprowadzi dodatkowy kolor, lub szary, który stonuje przestrzeń.

 

Sofa skandynawska jako główny akcent w pomieszczeniu

 

Sofa skórzana w granatowym kolorze zestawiona z nowoczesnym, loftowym stolikiem do kawy, fotelami skandynawskimi w jasnej, pastelowej barwie oraz pufami w podobnej tonacji  zagra główną rolę w całym zestawieniu. Dywan carpet decor doda przestrzeni trochę ciepła, a swoim unikalnym wzorem wprowadzi naturalny wygląd. Jeśli jednak chcemy, aby dywan współgrał z  kolorem sofy, sprawdzi się tutaj niepowtarzalny, szary dywan od marki Carpet Decor. Dzięki technologii, w jakiej został wykonany, jego pielęgnacja nie będzie sprawiać większych problemów.

Jest to zestawienie dla osób, które cenią sobie harmonijny styl skandynawski i zdecydowany styl loftowy.