Łóżko sypialniane tapicerowane – maksimum wygody

 

Sypialnia – miejsce wypoczynku

Według zasad feng shui sypialnia jest najważniejszym pokojem w całym domu. To miejsce, które służy do wypoczynku, relaksu, snu i intymności. Powinno więc być urządzone w sposób, który nie zakłóca tych procesów, a pozwala na ich zintensyfikowanie.

Głównym i najistotniejszym elementem każdej sypialni jest oczywiście łóżko . To na nim odpoczywamy i regenerujemy siły przed kolejnym dniem pełnym wyzwań. Dobrze dobrane do naszych potrzeb łóżko, z materacem dopasowanym do wagi, wzrostu i preferencji, bez wątpienia spełni swoje zadanie i korzystnie wpłynie na jakość naszego snu.

Dobrze urządzona sypialnia

Jak sama nazwa wskazuje, sypialnia to pomieszczenie do spania. Aby mogła właściwie spełniać swoją funkcję, powinna jednak służyć jedynie do tego. Nie ustawiajmy w tym pokoju żadnych niepotrzebnych mebli i rzeczy, które będą zakłócać zdrowy sen. Sypialnia to nie miejsce na biurko i komputer, telewizor czy inne sprzęty elektroniczne, ponieważ nawet po wyłączeniu jeszcze przez długi czas wytwarzają one pole elektromagnetyczne. W pewnym stopniu zakłóca to nasz sen, nawet jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy.

Ściany sypialni najlepiej pomalować na spokojne kolory. Zapomnij o czerwieniach, fioletach, intensywnych zieleniach, ciemnych odcieniach żółtego czy pomarańczowego oraz o wzorzystych tapetach. Najlepiej sprawdzą się stonowane szarości, beże, biel lub jasne odcienie brązów.

Na podłodze dobrze jest rozłożyć duży dywan, który częściowo schowa się pod łóżkiem. Można też wybrać dwa mniejsze dywaniki i ułożyć je po obu stronach łóżka, tak by podczas wstawania bose stopy trafiały na miękką i ciepłą tkaninę.

Najistotniejszym elementem wystroju jest oczywiście łóżko. Ze względów bezpieczeństwa, ale i komfortu, nie wieszajmy nad nim żadnych półek, lamp, ani ciężkich ozdób, które mogłyby na nas spaść podczas snu. Czasami podświadome uczucie, że wiszące nad naszymi głowami przedmioty mogą spaść, zaburza nasz sen lub wywołuje koszmary.

Łóżko sypialniane tapicerowane lub drewniane ustawmy tak, aby można było swobodnie podejść do niego z trzech stron. Jeśli śpimy w nim we dwoje, żadna z osób nie powinna musieć przechodzić nad drugą, by wydostać się z łóżka. Najlepiej

 

jeśli mebel ten znajdzie się pod ścianą naprzeciwko drzwi, tak byśmy leżąc, mogli mieć oko na osoby wchodzące do środka. Istotne jest, by łóżko nie stało w przeciągu między drzwiami a oknem, co również źle wpływa na komfort spania.

Jakie łóżko wybrać?

Na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli łóżek w różnych rozmiarach i kształtach. Czym zatem kierować się, wybierając to najlepiej do nas pasujące? Przede wszystkim trzeba się zastanowić, czy potrzebne nam są jakiekolwiek dodatkowe funkcje, takie jak ruchomy stelaż, skrzynia na pościel, bądź regulowana wysokość. Warto pamiętać, iż każda kolejna opcja jest obarczona dodatkowymi kosztami.

Jeśli zastanawiasz się, czy wybrać łóżko drewniane, czy tapicerowane, zdecydowanie polecamy modele tapicerowane , najlepiej z zagłówkiem. Z reguły dostępne są one w czterech standardowych rozmiarach powierzchni spania (czyli wymiarach materaca):

  • łóżko tapicerowane 140 × 200 cm – oczywiście wymiary samego łóżka są większe o całą konstrukcję mebla. Ten rozmiar jest wystarczający dla jednej większej osoby, bądź dwóch drobnych;
  • łóżko tapicerowane 160 × 200 cm – mebel w tym rozmiarze pomieści dwie przeciętnej postury osoby, a samo łóżko zmieści się w średniej wielkości sypialni;
  • łóżko tapicerowane 180 × 200 cm – idealna propozycja dla pary. Wymiar tego łóżka pozwala na ułożenie dwóch oddzielnych materaców o szerokości 90 cm, dzięki czemu gdy jedna osoba woli miękki, a druga twardy materac, takie łóżko pozwoli wypracować idealny kompromis;
  • łóżko tapicerowane 200 × 200 cm – iście królewskich rozmiarów łoże, które pomieści oboje partnerów, a także dziecko, jeśli w środku nocy przyśni mu się koszmar i zapragnie spać z rodzicami. Spore rozmiary wymagać będą jednak dużej i przestronnej sypialni.

Zalety tapicerowanych łóżek

Jedną z największych zalet tapicerowanych mebli jest ich miękkość i niebanalny wygląd. Łóżko pikowane posiada dodatkowe ozdobniki w postaci nierównej faktury i guzików lub kryształków, jak w przypadku wyjątkowego łóżka Bachus .

Miękka konstrukcja z pewnością trafi w gusta wielu osób bardzo szczupłych lub cierpiących na problemy ze stawami, jako że twarde, drewniane łóżka potrafią być dla nich bardzo nieprzyjemne w użytkowaniu, zwłaszcza podczas wchodzenia i

 

wychodzenia. Miękka powierzchnia tapicerki, brak ostrych krawędzi, zagłówek – wszystko to podnosi komfort użytkowania.

Również duże tapicerowane wezgłowia są czymś, za co uwielbiamy tego typu łóżka. Pozwalają one na swobodne, wygodne i bezpieczne oparcie się, bez obaw o uszkodzenie ściany i o jej zimny, nieprzyjemny dotyk na plecach. Wiele przemawia zatem na korzyść łóżek tapicerowanych, ale ostateczna decyzja i tak należy do każdego z nas.