Meble i wezgłowia tapicerowane – komfort użytkowania

 

Tapicerowane meble towarzyszą nam na każdym kroku: w domu, pracy, w samochodzie, w środkach transportu publicznego czy poczekalniach i są one zdecydowanie wygodniejsze w użytkowaniu od surowych mebli drewnianych lub wykonanych z tworzyw sztucznych. Długie siedzenie na twardym podłożu jest wyjątkowo niewygodne, a czasami może być wręcz bolesne. Stąd też nasze umiłowanie do miękkich i komfortowych mebli tapicerowanych.

 

Luksusowa sypialnia dla każdego

Wygodne łóżko jest absolutnie niezbędne, aby móc cieszyć się komfortem dobrego snu. Dzięki najnowszym technologiom i projektom bez problemu możemy dopasować je do naszych potrzeb, zarówno pod względem wielkości powierzchni spania, jak i twardości materaca dobranej do wagi osób na nim śpiących.

Jeśli marzy Ci się luksusowa sypialnia, ale Twoja sytuacja finansowa nie pozwala na remont kapitalny i wymianę mebli na nowe, wystarczy, że dokupisz wezgłowie tapicerowane. To element, który dodaje szyku i sprawia, że elegantsze staje się nie tylko samo łóżko, ale i cała sypialnia.

Wezgłowie nie musi koniecznie połączone być z tapicerowanym łóżkiem. Z powodzeniem można je dodać do klasycznej drewnianej ramy, są też opcje mocowania nie do samego łóżka, a do ściany, przy której ono stoi. Co ciekawe, niektóre sklepy z tapetami posiadają w swej ofercie wyjątkowe tapety welurowe podklejane pianką, które również można wykorzystać jako swoiste wezgłowie na ścianie, przy której śpimy.

 

Twardy czy miękki zagłówek?

Na rynku dostępne są nie tylko miękkie zagłówki tapicerowane, ale również drewniane. Te drugie są jednak twarde i nie każdemu przypadną do gustu. Drewniane wezgłowie zdecydowanie łatwiej będzie wyczyścić. Jest proste, ale dzięki temu pasować będzie do wnętrza urządzonego niemal w każdym stylu. Sprawdzi się w niedużych sypialniach – zwłaszcza tych urządzonych w stylu japońskim – i, co ciekawe, połączone może być zarówno z łóżkiem drewnianym, jak i tapicerowanym.

 

Wezgłowia tapicerowane w ostatnim czasie cieszą się ogromnym powodzeniem. Przyjemna miękkość jest ich główną zaletą, a poza tym, bawiąc się rodzajami i kolorami materiału, można stworzyć iście królewski zagłówek do własnej sypialni.

 

Dobierz wezgłowie do swojej sypialni

Wezgłowie łóżka należy zdecydowanie do sporych dodatków – zwłaszcza to tapicerowane. Powinno być zatem odpowiednio dobrane nie tylko do samej ramy, ale i do stylu panującego w całej sypialni, aby nie zaburzać jej klimatu, co w mogłoby nawet negatywnie wpływać na komfort snu.

Przestronna sypialnia w nowoczesnym stylu pozwala na wybór czegoś dużego i w wyrazistym kolorze. Jeśli przeważają w niej beton i szkło, wezgłowie patchworkowe Giulietta wpasuje się w nią doskonale. Kolorowe prostokąty tapicerki będą się wyraźnie odznaczać na tle surowej ściany, jednocześnie wnosząc do wnętrza elegancką ekstrawagancję.

W nowoczesnej i klasycznej sypialni pięknie wyglądać będzie również wezgłowie pikowane Quest w wersalskim stylu. Zyska dodatkowo na elegancji, jeśli obite będzie tkaniną welurową.

Dla lubiących prostsze formy powstają zagłówki jedynie z przeszyciami wzdłuż lub w poprzek, a także całkowicie płaskie, bez ozdobników i przeszyć. Tego typu wezgłowia dopasujemy bez problemu do każdego wystroju – wystarczy zdecydować się na odpowiedni kolor tapicerki, pasujący do łóżka i ścian.

 

Tapicerowany komfort w salonie

Nie tylko sypialnia jest miejscem, w którym potrzebujemy wygody. Salon to pomieszczenie, w którym spędzamy sporo czasu i komfortowe siedziska są tym, co zdecydowanie powinno się w nim znaleźć. Kanapy i wygodne fotele do salonu powinny być dobrane do stylu w nim przeważającego.

Kanapa, sofa lub narożnik pozwalają wspólnie zasiąść w salonie większej liczbie osób, prowadzić swobodną konwersację, cieszyć się wspólnym towarzystwem. Fotel natomiast, choćby i bardzo duży, jest jednoosobowy, przez co niejako odgradza nas od towarzystwa. Pozwala za to na indywidualny komfort.

Dużym plusem jest możliwość zakupu tzw. kompletów wypoczynkowych, a więc zestawu kanapy wraz z pasującymi do niej fotelami. Dzięki temu rozwiązaniu idealnie zgramy wystrój całego salonu i utrzymamy jego spójność. Kupując w EsteliaStyle, można z łatwością zabawić się kolorami i rodzajami tapicerki, tworząc w takim zestawie pewne zróżnicowanie, gdzie kanapa będzie w innym odcieniu niż pasujące do niej fotele. W ten sposób można uzyskać niepowtarzalną aranżację, jedyną w swoim rodzaju, której pozazdroszczą nam wszyscy goście.

 

Fotel w sypialni

Salon nie jest jedynym pomieszczeniem, w którym ustawić można tapicerowany fotel. Równie dobrze może się on znaleźć w sypialni, a przyda się podczas porannego i wieczornego przebierania, chwilowego relaksu z książką, czy zakładania obuwia. Dla wielu będzie on też miejscem odłożenia ubrań na dzień następny.

Jeśli mamy już tapicerowane wezgłowie w sypialni, możemy bez problemu dopasować do niego fotel, np. wezgłowie Chesterfield i fotel z tej samej kolekcji. Można zachować spójność tapicerki lub zabawić się kolorami. Ważne, by zachować umiar i harmonię designu panującego w pomieszczeniu.