Jak wybrać najlepsze krzesła do jadalni?

 

Jadalnia, która często jest połączona z kuchnią, tworzy strefę przeznaczoną   jednocześnie do spożywania posiłków i rodzinnych czy towarzyskich spotkań. W jadalni spędzamy często wiele godzin na rozmowach czy biesiadach. Dlatego krzesła w tym pomieszczeniu poza solidnością, trwałością i pasującą do stylu estetyką powinny charakteryzować się także wygodą.

 

Krzesła do jadalni tapicerowane

 

Są nowoczesne, wytrzymałe, gustowne, a co najważniejsze – łatwe w utrzymaniu. Odpowiednia pielęgnacja pozwoli nam cieszyć się nimi przez lata. Jak dbać o krzesła tapicerowane? Przede wszystkim dobrze jest pokryć je preparatem do impregnacji tkanin. Wnika on w strukturę włókien i wiąże się z nimi, dzięki czemu zabezpiecza materiał przed wchłanianiem wody, potu, wilgoci oraz roztoczy. Do codziennej pielęgnacji polecamy preparat do czyszczenia tkanin meblowych, który wnika w głąb tkaniny rozpuszczając brud i usuwając plamy. Oba te preparaty są przebadane dermatologicznie i nie pozostawiają plam.

Jeśli chcesz, aby krzesła tapicerowane były wyraźnym akcentem w jadalni, świetnym wyborem będą krzesła Joy Hawana, które pięknie współgrają z zielonymi roślinami doniczkowymi.

W spokojny, zharmonizowany styl dobrze wpiszą się krzesła tapicerowane do jadalni Joy w kolorze oliwkowym lub stalowym.

 

 

 

 

Krzesła tapicerowane do salonu

 

Jeśli w naszym domu panuje wyraźny podział na strefę wypoczynku w salonie i osobne miejsce do spożywania posiłków w jadalni, prawdopodobnie w obu tych miejscach znajdzie się stół z krzesłami. Jeśli mamy dużą rodzinę, doskonałym wyborem są krzesła Winston, które poza funkcją w części jadalnianej idealnie sprawdzą się też w salonie. Jeśli więc masz problem ze zbyt małą ilością siedzisk, kiedy masz wielu gości jednocześnie, bez problemu możesz do salonu przestawić krzesła, które na co dzień sprawdzają się w jadalni.

 

 

Krzesła w stylu skandynawskim

 

Jeżeli ogranicza cię niewielka przestrzeń twojej jadalni, rozwiązaniem problemu mogą okazać się krzesła skandynawskie. Ich niewielkie rozmiary nie wypełnią całego obszaru, a równocześnie będą wyglądać stylowo i elegancko. Mają one sporo zalet: są funkcjonalne,wygodne i ładne jednocześnie. Są wykonane z najróżniejszych materiałów, od plastiku po skórę, więc możesz dobrać je pod kątem swoich potrzeb. W sezonie letnim mogą posłużyć jako krzesła balkonowe czy tarasowe podczas wspólnego obiadu na zewnątrz, natomiast podczas oficjalnego spotkania, na które zaprosisz całą rodzinę, bez problemu przeniesiesz je do salonu.

Krzesła to ważny element wystroju, który może dodać wnętrzu elegancji, stonować je , wtopić się w aranżację lub ożywić trochę pastelową kolorystykę. Krzesła w pomieszczeniu nie muszą mieć tej samej barwy, wzoru  a nawet formy. Należy jednak pamiętać, aby z tym nie przesadzić. Jeśli ściany twojej jadalni są pomalowane na wyrazisty kolor, dobrze będzie, jeżeli krzesłami stonujesz tę przestrzeń. Jeżeli jednak w pomieszczeniu dominuje biel, możesz dodać kilka barwnych akcentów w postaci siedzisk w kilku różnych odcieniach..

Sklep https://www.esteliastyle.pl/ daje również możliwości wyboru różnych obić i rodzajów nóżek. Dzięki temu możesz mieć w swoim domu krzesła, które ci się spodobają, w kolorze, w jakim potrzebujesz i wykonane z materiału, który będzie ci odpowiadał pod kątem wyglądu i pielęgnacji