Zestaw do czyszczenia i konserwacji mebli z tkanin Fabric Care 2x225ml

  • Producent: Leather Master
  • Dostępność: Produkcja na zamówienie
  • Czas realizacji: 24 godziny
  • Masz pytania, wątpliwości? Skontaktuj się z nami:@ biuro@esteliastyle.pl, Tel.: +48 604 440 734

  • 115,00 zł 98,00 zł
  • szt.

Tkaniny produkowane są z naturalnych włókien takich jak: bawełna, len, wełna. Ze zmodyfikowanych włókien naturalnych takich jak: wiskoza, rayon oraz włókien syntetycznych: poliester, poliamid, mikrofaza. Poszczególne typy posiadają różne właściwości fizyczno-mechaniczne, które decydują nie tylko o ich trwałości i odporności na zaplamienia, lecz również o rodzaju wymaganej konserwacji. Bez względu na skład danej tkaniny, pewne proste zasady umożliwiają zachowanie ich właściwości bez jakichkolwiek zmian oraz zapobieganie nieodwracalnym uszkodzeniom.

Przedmiotem oferty jest zestaw:

Fabric Cleaner – środek czyszczący do wszystkich tkanin oprócz czystej wełny i jedwabiu.

Fabric Protector – spray służący do ochrony tkanin przed działaniem plam z jedzenia, napojów, kwasów zawartych w pocie.

Usuwanie kurzu

Wszystkie tkaniny poddane tarciu, takie jak siedzenia i dywany, wymagają wykonania raz w tygodniu zabiegu usuwania kurzu. Czynność ta zapobiega przenikaniu mikrocząsteczek do wnętrza tkanin i w konsekwencji, zerwaniu włókien na skutek mechanicznego działania związanego z normalnym zużyciem. Jeżeli kurz nie jest regularnie usuwany, tkaniny ulegają szybszemu zużyciu. Do usuwania kurzu z mebli tapicerowanych należy stosować odkurzacz posiadający miękka szczotkę.

Czyszczenie mebli tapicerowanych

Wszystkie wyroby tkaninowe podlegające normalnemu zużyciu należy regularnie czyścić, aby brud nie uszkodził ich wyglądu zewnętrznego. W przeciwnym wypadku brud i pot przenikną do wnętrza włókien powodując płowienie i osłabienie materiału. Co najmniej raz na pół roku należy dokładnie czyścić wszystkie części materiału, które wchodzą w kontakt z ludzkim ciałem aby włókna nie zostały zaatakowane przez kwasy tłuszczowe znajdujące się w ludzkim pocie. Brak plam na tkaninach nie oznacza, że pot nie przeniknął do wnętrza włókien. W każdym razie w celu usunięcia brudu przyczepionego do włókien nie wystarczy usunąć kurzu z powierzchni, lecz należy wykonać zabieg głębokiego czyszczenia.

Zestaw zawiera dwa produkty do czyszczenia tkanin (oprócz czystej wełny i jedwabiu) oraz mikrofazy. Praktyczny w użyciu gwarantuje szybkie i łatwe czyszczenie mebli tapicerowanych nie powodując płowienia tkanin.

 

Sposób użycia:

Preparat do czyszczenia tkanin Fabric Cleaner – wstrząśnij butelką i spryskaj z około 30 cm czyszczoną tkaninę. Czyść okrężnymi ruchami za pomocą załączonej rękawiczki frote (przed czyszczeniem rękawiczkę należy zwilżyć pod letnią wodą). Zanieczyszczoną rękawiczkę należy płukać pod bieżącą wodą. Czyścić do usunięcia zabrudzeń. Po wyczyszczeniu przetrzeć tkaninę mokrą rękawiczką do całkowitego usunięcia preparatu następnie za pomocą ręczniaka papierowego osuszyć tkaninę. W przypadku plam, rozpylić preparat i czyścić za pomocą gąbki. Po wyczyszczeniu i osuszeniu tkaniny należy rozpylić preparat Fabric Protector.

Fabric Protector  – wstrząśnij butelką przed użyciem. Z odległości około 30 cm rozpyl na lekko wilgotnej tkaninie preparat „na krzyż”, pionowo i poziomo. Pozostaw do wyschnięcia. Preparat zabezpieczy tkaninę przed plamami na bazie wody i oleju. Wytworzy warstwę ochronną, która nie dopuści do przenikania cieczy w głąb tkaniny, a co za tym idzie, uchroni nasz mebel przed plamami np po winie, kawie czy herbacie.

 

Zawartość produktu:

  1. 225ml Fabric Cleaner
  2. 225ml Fabric Protector
  3. Gąbka
  4. Rękawiczka frote

Zestaw wystarcza na wyczyszczenie 6 siedzeń sofy.